W tym roku są mistrzostwa świata na krótkim basenie. Być może w Arabii Saudyjskiej? uda się nam coś uszczknąć. Najważniejsi są zawodnicy, ja jestem dodatkiem – jak zwykle bardzo skromnie o swoich sukcesach wypowiadał się Andrzej Wojtal, odbierając statuetkę „Trenera Roku”.

traw1

To nie pierwsze takie wyróżnienie w karierze mieszkańca, który sam nigdy o sobie tak nie powie, a który dla pływania jest absolutnie kluczową postacią w regionie. Potwierdzają to sukcesy i opinie wychowanków oraz ludzie patrzący na sport także globalnie.

W minionym roku Andrzeja Wojtala docenił m.in. Minister Sportu, przyznając odznakę „Za zasługi dla sportu”. Można ją otrzymać tylko za szczególnie osiągnięcia w kulturze fizycznej. Srebrna odznaka ozdobiła klapę marynarki pana Andrzeja podczas kwietniowego „Dolnośląskiego Kongresu Sportu Powszechnego”.

Trenerowi składamy gratulacje i trzymamy kciuki za kolejne lata sukcesów.

W poprzednich latach przyznawany przez Dzierżoniów miasto z inicjatywą tytuł „Trenera Roku” odbierali min.: Daniel Zajączkowski (boks), Mariusz Mazur (kolarstwo) i Sebastian Maniak (teakwon-do).

traw2

Źródło: dzierzoniow.pl