W minionym roku Międzyszkolny Klub Sportowy „Dziewiątka” liczył 75 zawodników, w wieku 6-19 lat. Klub brał udział w ponad 20 imprezach sportowych rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej jak i światowej, gdzie zdobyli ponad 120 medali.

•  Najważniejsze osiągnięcia podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala:

•  Letnie i Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – 4 medale (Dominika Sztandera);

•  Grand Prix Polski – 27 medali (Dominika Sztandera);

•  Zimowe Mistrzostwa Polski 17-18 lat oraz letnia Olimpiada Młodzieży 17-18 lat – 11 medali (Dominika Sztandera);

•  Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16 lat – 3 medale (Kacper Dereń);

•  Polska Liga Pływacka – 9 medali (Dominika Sztandera);

•  Letnie i Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – 32 medale (Dominika Sztandera, Kacper Dereń, Paweł Juraszek, Hubert Podwiński, Jakub Bielski, Łukasz Bykowski, Brajan Bugała, Kacper Krasiński, Filip Michalkiewicz);

•  Memoriał Petrusewicza, Puchar Sprintu, Dni Olimpijczyka oraz zawody w Lubaniu i Świdnicy – 45 medali (Kacper Dereń, Paweł Juraszek, Jakub Bielski, Igor Wierzbicki, Brajan Bugała, Kacper Krasiński, Filip Michalkiewicz, Karolina Jurczyk, Krystian Bełtowski, Łukasz Bykowski).

Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia najstarszych pływaków.

Dominika Sztandera, wielokrotna medalistka Polski, na dystansach 50 i 100m stylem klasycznym, w swojej kategorii wiekowej znajduje się na 2. i 8. pozycji w Europie. Była finalistką zawodów Mare Nostrum we Francji i Hiszpanii. Zajęła 9. miejsce na świecie podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Dubaju. Kolejny sezon jest w Kadrze Narodowej Polski Seniorów.

Kacper Dereń, w swojej kategorii wiekowej, jest na pierwszym miejscu na Dolnym Śląsku na dystansach 200, 400 i 1500m stylem dowolnym oraz 200m stylem motylkowym. Był finalistą Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz międzynarodowych zawodów na Cyprze.

Paweł Juraszek, w klasyfikacji generalnej, na dystansie 50m stylem dowolnym znajduje się na drugim miejscu na Dolnym Śląsku i 17. w Polsce, a na dystansie 50 i 100m stylem grzbietowym kolejno na pierwszym i drugim miejscu na Dolnym Śląsku. Był finalistą Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz Polskiej Ligi Pływackiej.

Trener Andrzej Wojtal został wyróżniony przez Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki za przygotowanie zawodników do Mistrzostw Polski. Kolejny rok z rzędu otrzymał tytuł „Trenera roku”. Rada Miasta uhonorowała trenera Medalem za Zasługi dla Dzierżoniowa.

Działalność Klubu od wielu lat jest współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniowów. Jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe dzięki wsparciu Rodziców, Sponsorów a także Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.