W minionym roku Międzyszkolny Klub Sportowy „Dziewiątka” liczył 75 zawodników, w wieku 6-20 lat. Podopieczni trenera Andrzeja Wojtala brali udział w ponad 20 imprezach sportowych rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej jak i światowej, gdzie zdobyli ponad 200 medali.

Najważniejsze osiągnięcia:

  • Letnie i Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – 11 medali (Dominika Sztandera);
  • Grand Prix Polski – 21 medali (Dominika Sztandera);
  • Zimowe Mistrzostwa Polski 17-18 lat – 5 medali (Dominika Sztandera);
  • Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat – 1 medal (Karolina Jurczyk);
  • Polska Liga Pływacka – 18 medali (Dominika Sztandera, Paweł Juraszek, Kacper Dereń);
  • Letnie i Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – 70 medali (Kacper Dereń, Paweł Juraszek, Hubert Podwiński, Jakub Bielski, Łukasz Bykowski, Kacper Krasiński, Daniel Wiewiórka, Karolina Jurczyk, Krystian Bełtowski, Krystian Dobrzański, Filip Michalkiewicz);
  • Memoriał Petrusewicza, Puchar Sprintu oraz Dni Olimpijczyka – 45 medali (Kacper Dereń, Paweł Juraszek, Jakub Bielski, Kacper Krasiński, Filip Michalkiewicz, Karolina Jurczyk, Krystian Bełtowski, Krystian Dobrzański, Filip Łaszuk, Daniel Wiewiórka).

Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia niżej wymienionych pływaków.

18-letnia Dominika Sztandera, podopieczna Andrzeja Wojtala, od września aktywnie trenująca we wrocławskim klubie Juvenia, specjalistka w stylu klasycznym, jest wciąż, od wielu lat, niekwestionowaną mistrzynią Polski w kategorii Open. Na krótkim basenie, w kategorii wiekowej Open, na dystansie 50m stylem klasycznym znajduje się na piątej pozycji na świecie, a na dystansie 100m stylem klasycznym na 10. miejscu. Na koniec 2015 roku, w kategorii wiekowej 17-18 lat, na dystansie 50m stylem klasycznym, jest na pierwszym miejscu w Europie i na świecie. Na Mistrzostwach Świata w Kazaniu na długim basenie, ustanowiła nowe rekordy Polski Seniorów na dystansach 50m stylem klasycznym – niepoprawiany od 6 lat oraz w sztafecie 4x100m stylem zmiennym – niepoprawiany od 10 lat. Na Mistrzostwach Polski w Lublinie na krótkim basenie ustanowiła nowy Rekord Polski Seniorów i Rekord Polski 18-latków na dystansie 100m stylem klasycznym – niepoprawiany od 10 lat oraz 50m stylem klasycznym – poprawiła swój własny rekord, ustanowiony w październiku, o 30 setnych sekundy. Jej Rekordy Polski 14, 15, 16, 17 i 18-latków nadal nie zostały pobite. Posiada międzynarodową klasę mistrzowską. Kolejny sezon należy do Kadry Narodowej Polski Seniorów, a w tym roku została powołana do kadry szkoleniowej na Igrzyska Olimpijskie 2016. Wyniki, które uzyskała na Mistrzostwach Polski w Lublinie, pozwoliły jej zakwalifikować się do startów w Mistrzostwach Europy w Londynie 2016. Jest wieloletnią multimedalistką Polski w pływaniu – zdobyła ponad 40 medali w zawodach o zasięgu regionalnym i krajowym.

Paweł Juraszek, 21-letni specjalista od sprintu, w klasyfikacji generalnej Open oraz w kategorii wiekowej Młodzieżowiec, na długim i krótkim basenie, na 50m stylem dowolnym znajduje się kolejno na 6. i 5. miejscu w Polsce. Znajduje się w czołówce pływaków dolnośląskich, zajmuje 1 i 2 miejsca na dystansach 50m stylem dowolnym oraz grzbietowym, w pozostałych konkurencjach sprinterskich plasuje się w pierwszej piątce. Ustanowił nowy rekord Okręgu Dolnośląskiego na dystansie 50m stylem dowolnym. Posiada klasę mistrzowską. Należy do Kadry Narodowej Polski Seniorów. Został powołany do reprezentowania Dolnego Śląska na zawodach z cyklu Polska Liga. Na Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego i Polskiej Lidze oraz na najważniejszych zawodach w obrębie Dolnego Śląska zdobył 16 medali. Był finalistą Mistrzostw Polski Seniorów w Lublinie – należał do grupy 10 zawodników w Polsce, którzy zamknęli bieg sprinterski na dystansie 50m stylem dowolnym poniżej 22 sekund, co jest ewenementem w historii polskiego pływania.

17-letni Kacper Dereń, specjalista długich dystansów w stylu dowolnym. W kategorii wiekowej 17-18 lat znajduje się w pierwszej dziesiątce pływaków w Polsce. Był finalistą Zimowych Mistrzostw Polski 17-18 lat i Olimpiady Młodzieży 17-18 lat. Został powołany do reprezentowania Dolnego Śląska na zawodach z cyklu Polska Liga. Na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lublinie był finalistą finałów „B”. Na zawodach rangi wojewódzkiej i krajowej wywalczył 16 medali. Od wielu lat zajmuje wysokie miejsca w rankingu polskiego pływania.

14-letnia Karolina Jurczyk, wszechstronnie uzdolniona pływaczka, w swojej kategorii wiekowej, znajduje się w czołówce polskiego pływania – w rankingu dolnośląskim i krajowym plasuje się w pierwszej piątce pływaków. Należy do Kadry Narodowej Juniorów – została powołana w skład reprezentacji Polski na Wielomecz Krajów Europy Środkowej na Węgrzech. Jest medalistką Mistrzostw Polski 14-latków w Olsztynie i finalistką finału „A” i „B” na najważniejszych rocznikowych zawodach w kraju. Na zawodach okręgowych i krajowych zdobyła ponad 20 medali.

15-letni Daniel Wiewiórka, specjalista w stylu grzbietowym i zmiennym, znajduje się w pierwszej piątce pływaków na Dolnym Śląsku, a w kraju – w pierwszej dziesiątce. Jest finalistą finału „A” Letnich Mistrzostw Polski Juniorów oraz finału „B” Zimowych Mistrzostw Polski. Zdobył ponad 20 medali.

Sztafety męskie w kategorii 15-lat, podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów, na dystansach 4x100m stylem zmiennym i 4x100m stylem dowolnym zajęły 9. i 10. miejsca w Polsce.

Sztafety męskie w kategorii Open zdobyły Mistrzostwo Dolnego Śląska na dystansach 4x100m stylem zmiennym i 4x100m stylem dowolnym.

Paweł Juraszek, Kacper Dereń i Karolina Jurczyk otrzymali od Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego listy gratulacyjne za zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników w Polsce.

Trener Andrzej Wojtal otrzymał tytuł „Trenera Roku”.

Działalność Klubu od wielu lat jest współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniowów. Jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe dzięki wsparciu Rodziców, Sponsorów a także Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.